Türkiye'nin ilk tescilli dersi

İZMİR'deki Gediz Üniversitesi'nde, iş dünyasından önde gelenlerinin girişimcilik eğitimi verdiği 'Anadolu Kaplanları ve Ege Efeleri' dersi tescillendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Yercan, bir ilke imza attıklarını söyledi.

\r\n\r\n

Gediz Üniversitesi'nde bir dersi, hocalar yerine sektör temsilcileri veriyor. Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi Yüksek Lisans Programı'nda Anadolu Kaplanları ve Ege Efeleri dersine sadece iş dünyasından başarılı isimler katılıyor. Sanayiciler ve işadamları nasıl girişimci olduklarını anlatıyor, başarı öyküleriyle öğrencilere ışık tutuyor. Türkiye Patent Esntitüsü, ismi ve içeriğiyle örneği bulunmayan bu dersi tescilledi.

\r\n\r\n

Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Yercan, bir ilke imza atıldığına dikkat çekti, "Türkiye'nin ilk marka tescilli dersi Anadolu Kaplanları ve Ege Efeleri oldu" dedi. Prof. Dr. Yercan, 3 yıldır birçok ismin katılımıyla işlenen ders hakkında şunları söyledi:
\r\n"1980 sonrası Anadolu'dan çıkan girişimcilere Anadolu Kaplanları, Ege'den çıkanlara ise Ege Efeleri denilmesi ilham kaynağımız oldu. Bu sıradışı girişimcilik öykülerini ele alarak girişimcilik eğitimi vermeyi amaçladık. Bunu da o başarının sahibinin bizzat öğrencilere aktarmasının etkili olacağını düşündük. Dersimiz ismi ve içeriğiyle hem büyük ilgi çekti hem de Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi Yüksek Lisans Programımıza önemli katkılar sağladı. Ülkemizin ilk marka tescilli dersi olması da bizlere ayrı bir gurur yaşattı."

\r\n